Ministr Hamáček: Memorandum o spolupráci řeší problémy související se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách

04.03.2019 9:09 | Zprávy

Zástupci Středočeského kraje a Ministerstva vnitra podepsali Memorandum o spolupráci při řešení problémů souvisejících se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách.

Ministr Hamáček: Memorandum o spolupráci řeší problémy související se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Středočeský kraj a Ministerstvo vnitra budou spolupracovat při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách. Memorandum, které stanovuje podmínky této spolupráce, podepsali dnes na Krajském úřadě Středočeského kraje hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) a ministr vnitra ČR Jan Hamáček (ČSSD).

„Díky uzavřenému memorandu bude mít Středočeský kraj svého zástupce v expertní pracovní skupině Ministerstva vnitra, která se zabývá řešením problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Bude tak podle ní možné ve Středočeském kraji využívat informace a zkušenosti z jiných krajů, kde jsou cizinci zaměstnáváni ve větší míře. Součástí práce expertní skupiny je také výměna informací a konzultace o aktuální bezpečnostní situaci nebo společný postup při přípravě legislativních norem i nových preventivních programů.

V současné době sdružuje odborná skupina vedle zástupců Ministerstva vnitra a Policie ČR i zástupce Královéhradeckého a Plzeňského kraje, které jsou problémem zaměstnávání cizinců v České republice zatíženy nejvíce.

„Spolupráce a výměna zkušeností se Středočeským krajem je dalším dobrým krokem při řešení problémů se zaměstnáváním cizinců. Věřím, že půjde o stejně úspěšnou aktivitu, jakou byly například společné policejní hlídky v Mladé Boleslavi,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Upozornil, že právě na Mladoboleslavsku, kde je v rámci kraje zahraničních pracovníků největší množství, realizuje Ministerstvo vnitra celou řadu projektů na zlepšení situace. Kromě společných hlídek, o jejichž pokračování a rozšíření MV a policie usilují, jde například o rozšíření policejních kontrol na ubytovnách nebo o další rozvoj projektu Bezpečné město.

„S městem Mladá Boleslav spolupracujeme na projektu Bezpečné město, posílili jsme pracoviště cizinecké policie v Mladé Boleslavi o policisty, kteří řeší pouze pobytovou agendu a policie zintenzivnila kontroly v ubytovnách a obchodních centrech. Kromě toho jsme v kraji otevřeli pět pracovišť Centra na podporu integrace cizinců,“ dodal ministr.

„Podle odhadů žije v Mladé Boleslavi asi patnáct tisíc cizinců a bohužel u nich sledujeme v posledních letech nárůst kriminality. Proto jsme rádi, že pro řešení situace spojíme síly,“ potvrdila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Ministerstvo vnitra a Středočeský kraj v uzavřeném memorandu deklarují, že si uvědomují zvýšenou míru narušování veřejného pořádku tam, kde je více zaměstnanců ze zahraničí. Jde především o průmyslové zóny. Z toho důvodu předpokládají, že spolupráce na zlepšení situace bude velmi přínosná.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Podrývají naši demokracii lživou propagandou a falešnými sliby

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, považujete se za demokraty. Přijde vám ale demokratické a také nějak prospěšné, když haníte všechny, kteří mají jiný názor než vy? Mám také dojem, že tato vláda se s těmi, co mají jiný názor vůbec nebaví, jen je onálepkuje. To myslíte, že je ta cesta, jak čelit pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Potůčková (STAN): Kulatý stůl o vylidňování obcí v Krkonoších a odlivu mozků

8:13 Potůčková (STAN): Kulatý stůl o vylidňování obcí v Krkonoších a odlivu mozků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vylidňování vesnic.