Ministr Rakušan: Policisté a hasiči získají měsíčně o 700 korun více

29.12.2021 21:41 | Tisková zpráva

Vláda dnes, 29. 12. 2021, schválila na návrh Ministerstva vnitra navýšení platů příslušníků bezpečnostních sborů o 700 korun měsíčně. Navýšení tarifních platů se týká policistů, hasičů, celníků i příslušníků vězeňské služby.

Ministr Rakušan: Policisté a hasiči získají měsíčně o 700 korun více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra

Navýšení platů alespoň částečně kompenzuje současnou inflaci, a zmírní tak její dopady na příslušníky bezpečnostních sborů. Tarif se zvyšuje všem stejně o 700 korun měsíčně.

„Navýšení o 700 korun je v současné chvíli maximum možného. Vycházíme z reality a reálných možností státu, a ne z nějakých populistických a nereálných předvolebních slibů. Při tak strašném stavu financí, který nám zanechala předcházející vláda, je skoro zázrak, že se vůbec podařilo toto navýšení zajistit,“ sdělil ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že role příslušníků bezpečnostních sborů je pro stát nepostradatelná.

Policisté i hasiči kromě své běžné činnosti při ochraně obyvatel navíc bojují v první linii s pandemií covidu-19.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jiří Čunek byl položen dotaz

Podle čeho soudíte, že je slovní hodnocení slabost?

Vždyť přeci i to může být negativní a neřekne slovní hodnocení mnohdy víc než samotná známka? A když jste u těch negativních emocí u dětí, nemyslíte, že jich denně zažívají dost i bez nějakých známek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: O dění na Filozofické fakultě jsem nelhal

21:03 Ministr Rakušan: O dění na Filozofické fakultě jsem nelhal

Projev na 128. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. února 2025 k Závěrečné zprávě vyšetřovací komise P…