Niedermayer (TOP 09): A taky sauna, vodka a jízda na traktoru...

24.08.2020 8:38 | Zprávy

Komentář na facebokovém profilu k postupu vlády v boji s koronavirem

Niedermayer (TOP 09): A taky sauna, vodka a jízda na traktoru...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Ve čtvrtek pan premiér docela na rovinu řekl, o co mu ve zvládání pandemie vlastně jde. Zejména jeho voliči jsou už asi "unavení" a tak je potřeba se "vrátit do normálu". Proto zaklekl na ministra zdravotnictví (kterého prý ošálili zlí experti) a zmizela povinnost nosit roušky tam, kde je hodně lidí (což je neuvěřitelná logika).

Ono vrátit se do normálu, když se nebezpečný vir šíří dál, fakt není snadné.

Ale jistě by se dalo řadě omezení vyhnout, kdyby si státy počínaly lépe, než na počátku krize. Zejména, pokud by rychle a efektivně identifikovaly nakažené a zabránily v tom, aby se od nich dál nákaza šířila.

K tomu by byla třeba pár věcí. Třeba trasování, které nebude probíhat pomocí tužky, telefonu a snad i počítače. Zásadně mohou pomoci chytré aplikace, běžné v řadě zemí. U nás nikoliv. Vláda se o jejich šíření nesnaží, hygienici je nepoužívají. Zásadní je ale testování potenciálně nakažených lidí.

graf

Ani po týdnech, kdy naše země (v poměru k počtu lidí) vykazuje vysoké hodnoty (v porovnání s okolím), netestujeme dostatečně. Dokonce ani ne tolik, jako většina okolních zemí.

Takže, ono to selhání státu není jen v komunikaci, ale bohužel i v tom o co jde - zvládnání pokračující krize.

Jestli to tak půjde dál, bude vláda v zájmu toho, aby neznepokojovala své podporovatele stále více mluvit o tom, že to je "jen rýmička" a že pomůže "vodka, sauna a práce na traktoru". Jako v Bělorusku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Připravujete se na brzký konec v politice?

Aspoň na mě to tak přijde, když se ujímáte zpět Agrofertu. A je to tedy tak, že ten svěřenecký fond byl jen taková klička jak šikovně obejít zákon?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Drony, vrtulník a sociální dávky – co ještě pro Ukrajinu?

9:15 Vích (SPD): Drony, vrtulník a sociální dávky – co ještě pro Ukrajinu?

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou se dostává do fáze buď ještě větší eskalace, nebo spíš utlumení po nás…