Niedermayer (TOP 09): Najít si dobré a silné důvody, proč volit “Losnu nebu Mažňáka“

08.01.2023 8:38 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám

Niedermayer (TOP 09): Najít si dobré a silné důvody, proč volit “Losnu nebu Mažňáka“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Mít možnost svobodně zvolit, z více konkurujících si kandidátů, toho, kdo nás bude zastupovat, je velké privilegium demokracie.

Na rozdíl od mnoha lidí si nemyslím, že přímá volba presidenta je omyl – ještě si pamatuji všechny možné hrůzné události, které provázely cestu na Hrad Václava Klause, lemovanou velmi pravděpodobně hlasy komunistických poslanců. Jakkoliv byl výsledek dosavadních přímých voleb pro mne velmi bolestivý, nemyslím, že to je špatná „metoda“.

Mám velký respekt k těm, kteří se o funkci presidenta ucházejí. Stojí je to velké úsilí a prožívají spoustu nepříjemných chvil. Vím, že dost lidí má i tak problém si „vybrat“, neb nikdo z kandidátů není „dost dobrý“. Neměli bychom ale zapomínat, že je řeč o skutečných lidech, kteří už něco prožili a bezesporu se - stejně jako každý z nás -cestou dopustili i věcí, na které nejsou hrdí. Málo kdo (či lépe nikdo) nechodí na světě během svého života se svatozáří. Navíc by se mu s ní hodně špatně spalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Margita Balaštíková byl položen dotaz

S kým chcete uzavřit koalici?

Volby zřejmě skutečně vyhrajete, ale co pak? S kým uzavřete koalici? Protože sami vládnout nemůžete (na to hlasy mít nebudete). A když jste zmínila průzkumy, čemu přičítáte, že v nich poslední době ANO oslabuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turková (PRO): Evropa dávno není pupkem světa, stává se nekonkurenceschopným skanzenem

22:31 Turková (PRO): Evropa dávno není pupkem světa, stává se nekonkurenceschopným skanzenem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roli Evropy ve světě.