Okamura (SPD): Obávám se, zda již není v západní Evropě pozdě

27.12.2020 19:05 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k problémům s islámem ve Francii

Okamura (SPD): Obávám se, zda již není v západní Evropě pozdě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Již nyní je pode mého evidentní, že Francie je napadena islámem a je pod útokem muslimských imigrantů. Jen necelá polovina Francouzů v novém průzkumu agentury Ifop po vraždě učitele Samuela Patyho muslimským azylantem věří sluníčkářskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že zatočí s terorismem tak, jak slibuje. Celých 87 procent oslovených se obává, že jsou sekulární základy republiky v nebezpečí. A téměř osm desetin oslovených míní, že radikální islamismus vyhlásil Francii válku. Situace ve Francii je možná ale už tak daleko, že s nenávistný islámem nebude moci už nic dělat…

Boj s islámským „separatismem“ už před vraždou učitele Samuela Patyho vyhlásil prezident Emmanuel Macron. Z průzkumu ovšem podle listu Le Point vyplynulo, že pouhých 40 procent oslovených Francouzů prezidentovu slibu důvěřuje. Macron muslimy dlouhodobě podporoval a podporoval imigraci. Teď už mu očividně teče do bot, protože vidí, že Francouzi toho mají dost. Není divu, že mu nevěří.

Učitelé se bojí muslimských žáků. „Možná jsem zbabělá, ale karikatury Mohameda jsem ve třídě nikdy neukázala ze strachu, že ublížím některým žákům. Asi by to nepochopili vzhledem k tomu, jak jim doma vymývají mozek. Opakují mi věci, které se naučili nazpaměť,“ vypráví pro Le Figaro učitelka Annie, jež učí dějepis a zeměpis.

Vzpomíná, jak se na zdech školy po útocích z 11. září 2001 objevovaly nápisy „brzy i u nás“ a jak při minutě ticha mnohé děti tleskaly. Profesorka literatury Lise pak líčí svou zkušenost ze střední školy ve městě Les Ulis, která nemá právě dobrou pověst. Říká, že už na první pohled pozná, jestli malý Oussama pochází z rodiny radikálních muslimů, nebo ne.

Španělštinářka Virginie z malého města nedaleko Aix-en-Provence zase ve svých hodinách na gymnáziu slýchává, jak Arabové kdysi dobyli Pyrenejský poloostrov, což prý brzy čeká i Francii. Učitelé se bojí muslimských žáků.

„Je to již několik let, co už nemluvím o koránu se studenty šestého ročníku, i když je to v osnovách,“ vysvětluje Jeanne, učitelka francouzštiny na střední škole v Yvelines. "Pracuji v oblasti, kde mají studenti fundamentalistické náboženské vzdělání, imám z jejich sousedství je velmi virulentní," popisuje dále.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Červenka (Trikolora): V čem je zásadní rozdíl mezi svobodným dneškem a dobou totality?

16:02 Červenka (Trikolora): V čem je zásadní rozdíl mezi svobodným dneškem a dobou totality?

Reakce na veřejném facebookovém profilu strany na nedostupnost článku Elona Muska na podporu německé…