Evropská komise podá žalobu k Soudnímu dvoru Evropské unie na osm členských států včetně České republiky. A to kvůli tomu, že jsme dosud nezavedli pravidla, která mají chránit oznamovatele protiprávního jednání (takzvané whistleblowery) dle představ a direktiv Evropské komise na základě evropské směrnice z října roku 2019.
Přitom česká vláda vloni v listopadu příslušný návrh zákona schválila a nyní jej v Poslanecké sněmovně posuzuje ústavně-právní výbor. Je tedy evidentní, že ze strany Evropské komise jde o účelovou diskriminaci a šikanu České republiky a o projev vrchnostenské arogance.
Vysokou představitelkou Evropské komise, její místopředsedkyní, je Věra Jourová, významná členka hnutí ANO, kterou na její současnou pozici nominoval tehdejší premiér Andrej Babiš. Evropská komise v poslední době stupňuje všestranný tlak na členské státy, zejména pak na státy střední Evropy, jejichž občané projevují nesouhlas s posilováním kompetencí Evropské unie na úkor národních států a s jejími politikami, například v oblastech migrace, energetiky, či klimatické politiky. Proto čím dál častěji používá nástroje jako jsou žaloby, sankce či hrozby odebrání peněz z evropských fondů.
Hnutí SPD proto prosazuje konání referenda, ve kterém by se čeští občané vyjádřili k setrvání či vystoupení České republiky z Evropské unie. Strany vládní pětikoalice i hnutí ANO toto referendum odmítají.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV