Okamura (SPD): V USA zřejmě nepochopí, že dohody s islamisty platí pouze potud, pokud jsou pro ně výhodné

07.03.2016 11:16 | Zprávy

Nějak se to Američanům vymyká z rukou, jak už ostatně v posledních 60 letech tolikrát. Vyprovokovali a podporují tzv. umírněnou syrskou islámskou opozici, kde mj. bojuje řada cizinců. Stejně jako dříve provokovali a podporovali islamisty v Afghánistánu (Al-Káida), Íránu (napřed Chomejní proti Pahlavímu, pak sunnitské radikály Jondolláh proti islámské republice), Libyi, Egyptě a v Sýrii.

Okamura (SPD): V USA zřejmě nepochopí, že dohody s islamisty platí pouze potud, pokud jsou pro ně výhodné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Syrský příběh je nejsložitější. Má totiž stále legitimně přímo zvoleného prezidenta a kromě vlastní občanské války, kterou opět vyprovokovali a horlivě zásobují Američané, tam válčí i okolní státy a nejrůznější radikální a teroristické organizace.

Alavité jsou menšina a dobře vědí, že když prohraje Asad, tak nepřežijí. V uvozovkách „umírnění islamisté", cvičení a vybavovaní Američany, ochotně i s novým vybavením a výzbrojí přecházejí do řad islámských milic, ať již Islámského státu či jiných kmenových a sektářských uskupení.

Kurdové bojují proti Islámskému státu, jakoby za halasné podpory naší vlády, ale když začali vyhrávat, vpadlo jim do zad Turecko, a USA – náš spojenec v NATO, je vyhlásí za teroristy. Do toho intervenční nálety USA, Francie, Saúdů a přeshraniční ostřelování z Turecka. A samozřejmě ruské nálety - ti ale jediní mají pozvání legitimní vlády, na to se nesmí zapomínat - a tyto ruské nálety během pár týdnů dokázaly řádně zamíchat bojištěm a obrátit průběh války.

Je proto zajímavé, podle jakých pravidel se do konfliktu zapojují zahraniční interventi. Jak vůbec poznají, na čí straně bojují? Proti komu, a kdo je tedy vlastně nepřítel nepřítele mého nepřítele? Vždyť to nevědí ani sami Syřané!

Když poslouchám v České televizi blouznivé bláboly o nezbytnosti svržení diktátora Asada – a znovu připomínám, že vyhrál přímou volbu - a nastolení v uvozovkách „demokratických změn", běhá mi mráz po zádech, když si uvědomím, jak takové „demokratizační změny“ v americkém pojetí vypadají v reálu – podívejme se do současného Iráku, Afghánistánu, Sýrie, Egypta či Libye.

Modus operandi vyprovokování občanské války či revoluce (např. arabského jara) je prakticky stejný, ruku v ruce jde materiální, vojenská i politická podpora islámských radikálů proti legitimní vládě.

V USA zřejmě nikdy nepochopí, že dohody s islamisty platí pouze potud, pokud jsou pro ně výhodné. Jakmile přestanou islamisté tuto výhodu potřebovat, přestávají dohody dodržovat a uplatní jako generelní pardon institut „taqíya“, tedy islámské lsti, že vše je dovoleno, pokud je to činěno pro islám a slávu Alláhovu. Jako Američany neposlouchal Tálibán, neposlouchal je Chomejní, neposlouchá je Muslimské bratrstvo, tak proč si pořád naivně a hloupě myslí, že je jednou někdo bude poslouchat? Nebude!

Měli bychom se skutečně všichni zamyslet, kolik set tisíc mrtvých a kolik nenávisti vůči Západu mají na svědomí ti, co, zaslepení touhou po světovládě a ovládnutí ropných zdrojů, provokují jednu občanskou válku za druhou. Měli bychom si všichni opravdu uvědomit, že touha islamistů pomstít se Západu tím, že ho ovládnou, rezonuje Blízkým východem a severní Afrikou.

A tomu chce Česká republika v čele s vládou ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL napomáhat? Proč? Jak je možné, že vláda i ostatní opozice v parlamentu tak sveřepě drží basu s americkou politikou a nevidí, jak to poškozuje zájmy ČR? Občané je očividně nezajímají. Odpor mezi lidmi chtějí zlomit migrační invazí muslimů a chystanou válkou na Ukrajině, kdy strach o vlastní přežití způsobí, že občané přestanou strkat nos do zahraniční politiky a nebudou se starat o to, kdo vlastně plundruje zbývající zdroje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Neoprávněná činnost pro cizí moc

Dobrý den, mám dotaz k tomu novému chystanému zákonu, který má trestat neoprávněnou činnost pro cizí moc. Nechápu, co je tím myšleno. Vy ano? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!