Paroubek: Opravdu nelze UEFA kritizovat?

19.08.2018 16:04 | Zprávy

Jsem – a je to dobře známo – od dětství fanouškem pražské Slávie. A protože jsem zažil mnohé vzestupy a pády tohoto klubu a jeho balancování až na samé hranici existence v roce 1963, může mě už jen málo věcí překvapit. To, že za starého režimu nebyla Slávia zrovna v oblibě fotbalového svazu a jeho komunistických funkcionářů, se dá pochopit. Byl to pro ně klub prezidenta Beneše.

Paroubek: Opravdu nelze UEFA kritizovat?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zejména v utkáních se Spartou a především s Duklou musela tehdy počítat s jistou a jaksi samozřejmou nepřízní rozhodčích, která pochopitelně ovlivnila průběh mnoha zápasů. Zhruba ve druhé polovině 90. let, poté co se objevila po sametové revoluci nová generace českých rozhodčích i nových fotbalových funkcionářů, se Slávia z tohoto klinče, pro ni nepříznivého rozhodování fotbalových arbitrů, vymanila. Nechci se ale věnovat české lize, která je případem sama od sebe.

Všichni jsme měli možnost v úterý večer vidět souboj Slávie s Dynamem Kyjev o postup ve fotbalové lize mistrů. Možná je pravdou, že vedoucí funkcionáři Slávie mohli udržet po skončení druhého zápasu s Dynamem Kyjev emoce více na uzdě. Ale v zásadě přece řekli pravdu. Slávii byl upřen regulérní gól a trapně si vymýšlet, že vlastně jiný hráč nežli střílející Tecl byl v ofsajdu a fauloval, je v zásadě ubohé. Pokud by tento gól byl uznán, byl by průběh zápasu Slávie v Kyjevě jiný.

Ale jiný mohl být také výsledek zápasu, kdyby v 74 minutě nebyl uznán Ukrajincům gól, který padl z evidentního ofsajdu. Nechápu českou fotbalovou asociaci, pokud se de facto úplně distancuje od názorů Slávie. Při tom je evidentní, že ukrajinská fotbalová diplomacie je prostě vlivná a ovlivňování rozhodčích není ničím, co by mě u ní mělo příliš překvapovat.

Spíš je to smutná vizitka pro českou fotbalovou asociaci, že podivní bratři z Kyjeva vytvářejí pro svůj tým takové podmínky, kdy v utkání vyrovnaných soupeřů prostě vítězí. Tím nechci hovořit otevřeně o korupci a ovlivňování rozhodčích financemi. Ale přeci jsou i jiné možnosti, aby rozhodčí byli zainteresování odevzdat pro kyjevský tým určitá procenta podpory, která ovšem v celkovém součtu ve vyrovnaném utkání rozhodují.

A už vůbec nechápu článek typu „Slávistická puberta“ z čtvrteční MFD, ve kterém se vlastně připouští, že Slávie byla rozhodčími poškozena, ale nemusí prý o tom nikdo vědět... A už vůbec ne si stěžovat. No, považte. Co je to za hrůzu, když se pláče. Pana redaktora to možná překvapí: ale pokud někdo podtrhne v zápase např. Real Madrid (to by se ale jen těžko odvážil), tak se jeho představitelé tvrdě ohradí. A nikoho to nepřekvapí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Green Deal jako demagogie aktivistů

18:33 Kobza (SPD): Green Deal jako demagogie aktivistů

Komentář poslance SPD po sněmovní konferenci vědců, která zpochybnila teze o globálním oteplování zp…