Poslankyně a poslanci napříč politickým spektrem se i v letošním roce aktivně zapojili do Maratonu psaní dopisů. Ten každoročně u příležitosti nadcházejícího Mezinárodního dne lidských práv pořádá česká pobočka významné lidskoprávní organizace Amnesty International.
„S kolegyněmi a kolegy z našeho poslaneckého klubu jsme se i letos rozhodli tímto způsobem morálně podpořit vězně svědomí v zemích, kde jsou principy demokracie, svobody a právního státu systematicky pošlapávány a oni čelí velice brutálním represím. V poslední době jsme na mnoha místech světa svědky, že zápas za tyto principy nezná hranic a dotýká se každého z nás,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
Cílem celosvětové kampaně, jejíž kořeny sahají až do roku 1961, je poslat miliony podpůrných dopisů politickým vězňům, nespravedlivě pronásledovaným či mučeným z nejrůznějších částí světa. Mezi nimi je např. rohingský mladík Maung Saweydollah, který žaluje společnost Meta za její podporu genocidy v Myanmaru, nebo Idris Arsamikov, který je v Čečensku vězněn a mučen kvůli své menšinové sexuální orientaci. Jednotlivé příběhy najdete podrobně popsané na stránkách Maratonu psaní dopisů.
„Já jsem svůj dopis tentokrát adresovala mimo jiné Justyně Wydrzyńské, která ve svém domovském Polsku vede dlouhodobou kampaň proti stigmatizaci potratů a nabízí poradenství v oblasti přístupu k bezpečné interrupci a která byla za své aktivity letos v?dubnu odsouzena k osmi měsícům veřejně prospěšných prací,“ dodala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV