Putinova invaze na Ukrajinu způsobila v Evropě masivní bezpečnostní a migrační krizi. Jen za tři týdny do Evropy přišly už více jak 3 miliony převážně žen a dětí prchajících před válkou, smrtí a utrpením. Ten počet bude s délkou konfliktu jenom narůstat.
Ačkoliv jsou členské státy EU a jejich vlády uprchlíkům zatím nakloněny, nemusí to trvat věčně. Diskriminaci a násilí na základě národnosti nebo náboženství a volání po systematickém omezování lidských práv jsme si prožili už během předchozí uprchlické krize pár let zpátky.
Kdy jindy než teď je potřeba si říct, že ochrana lidských práv a právního státu je momentálně na prvním místě. Lidská práva musí platit pro všechny stejně a všichni si musíme být rovni před zákonem, který musí zároveň hlídat nezávislé soudy. Odpudivý příklad toho, jak to vypadá v zemi, kde se nedodržují principy právního státu, můžeme sledovat den co den v Putinově Rusku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV