„Piráti chtějí, aby byla policie pod kontrolou veřejnosti. Jedná se o jeden z naších stěžejních programových bodů, a proto se chci o tento post ucházet. Již v minulosti jsme se zabývali například postupem policie v souvislosti s raziemi v growshopech nebo stále nedořešeným zásahem na festivalu CzechTek,“ uvedl pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.
Velkým tématem na klubu Pirátů byla také problematika EET. ODS přišla s návrhem na zrušení EET ve zrychleném řízení. Piráti se však domnívají, že se jedná o příliš důležité a široké téma na to, aby bylo projednáno ve zkráceném řízení. „Když svůj záměr předložil tehdejší ministr financí Andrej Babiš, měli jsme celou řadu kritických připomínek, a to po celou dobu přípravy zákona. Všechny se ukázaly jako věcné a za pravdu nám dal i výrok Ústavního soudu. Nyní přichází s návrhem na zrušení EET ODS. Nemyslíme si, že by takto důležité téma mělo procházet zrychleně. Přistupujeme k tomu analyticky, chceme tvrdá data – znát výnosy a náklady. Chceme například ověřit tvrzení Ministerstva financí ČR a PR týmu Andreje Babiše, že EET vyneslo 5 mld. Kč. Data zatím nemáme, ale snad je v rámci projednávání zákona dostaneme. Chceme, aby občané měli ze zavádění elektronických metod výhody. Je absurdní, že musí vlastník EET pokladny dávat daňový přehled, když ministerstvo už naprostou většinu informací má,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV