„O tom, že jsou korupcí a klientelismem zasaženy kraje, velká města, malé obce, státní, krajské a městské obchodní společnosti hovoří zpráva BIS. Ve státních podnicích dochází podle BIS k systematickému obohacování díky úzkým vazbám mezi managementem a zástupci státu v dozorčích radách, které neplní svou kontrolní funkci,” zdůvodňuje Lukáš Černohorský, proč rozšířit pravomoci NKÚ. Ten za Piráty jako člen Kontrolního výboru novelu připravil a předložil.
„Dohled NKÚ nad hospodařením krajů, měst i veřejnoprávních médií je jednou z cest, jak ozdravit veřejné finance a dosáhnout vyrovnanosti veřejných rozpočtů, což je bezpochyby v celospolečenském zájmu. V praxi by to mělo konkrétně pomoci včas odhalit dotační podvody nebo korupční jednání, ale také poukázat na neúmyslné plýtvání s veřejnými penězi nebo na chyby v účetnictví,” uzavřel Černohorský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV