Premiér se na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava zúčastnil pracovního zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Výjezdní zasedání rady proběhlo na základě pozvání rektora školy Ivo Vondráka.
Kromě samotného pracovního jednání rady se premiér zajímal o unikátní projekt IT4Innovations, v rámci kterého bude v roce 2014 uveden do provozu velmi výkonný superpočítač, který se zařadí mezi sto nejvýkonnějších strojů svého druhu na světě. Dále byl premiér seznámen s pracovištěm Výzkumného energetického centra, které mimo jiné řeší problematiku ovzduší v Moravskoslezském kraji.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vlada.cz