Premiér Sobotka: Na ministra školství navrhuji Stanislava Štecha

26.05.2017 13:50 | Zprávy

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navrhl v pátek 26. května 2017 prezidentu republiky Miloši Zemanovi, aby jmenoval novým ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha. Ten působí od července 2015 jako náměstek na MŠMT.

Premiér Sobotka: Na ministra školství navrhuji Stanislava Štecha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka

Stanislav Štech by měl ve funkci nahradit Kateřinu Valachovou, která se rozhodla podat demisi k 31. květnu 2017. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes předala demisi předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi.

„Ve školství byla odvedena spousta dobré práce, za kterou jsem dnes ministryni Valachové poděkoval. Zároveň jsem se rozhodl na její místo jmenovat odborníka, který má bohaté zkušenosti se školstvím. Do konce funkčního období vlády zbývá pět měsíců, a proto nebude čas na rozkoukávání. Je proto velkou výhodou, že pan Štech resort dobře zná. 

Mezi prioritní úkoly, které jsem mu zadal, považuji přípravu rozpočtu školství na rok 2018, kde musí být zajištěn 15% nárůst platů učitelů a dorovnání platů nepedagogů na úroveň zaručené mzdy a zároveň zajištěny peníze na financování regionálního školství. Dále jde o zajištění transparentní podpory sportu s důrazem na podporu dětí a mládeže a dokončení prováděcích předpisů ke změnám financování regionálního školství. Za důležité považuji také dobré čerpání prostředků z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová vede resort od 17. června 2015. Tehdy nahradila ministra Marcela Chládka.

Prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc.

Prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. se narodil 23. srpna 1954. Je ženatý a má dvě děti. Vystudoval československou sekci Carnotova lycea v Dijonu a psychologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2007 je profesorem pedagogické psychologie na Univerzitě Karlově, kde byl 17 let i vedoucím katedry psychologie na Pedagogické fakultě a v letech 2003 – 2015 vykonával funkci prorektora univerzity. Působil na univerzitách a výzkumných ústavech v Paříži a Římě. Je členem vědeckých rad řady fakult a univerzit v České republice a členem redakčních rad odborných časopisů v ČR i zahraničí. Působil také v Grantové agentuře ČR, pracovní skupině Akreditační komise vlády ČR a byl členem evropské sítě expertů v sociálních vědách o vzdělávání NESSE při Directorate General – Education and Culture. Deset let vykonával funkci institucionálního člena Řídícího výboru programu OECD Institutional Management in Higher Education (IMHE). Je autorem tří monografií a více než stovky článků a studií. Francouzská vláda mu v červnu 2011 udělila hodnost Důstojníka Řádu akademických palem za zásluhy o výchovu a vzdělávání. Od června 2015 působí jako náměstek ministryně školství Kateřiny Valachové. Mezi lety 1983 a 1990 byl členem KSČ, v současnosti je bez stranické působnosti.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!