Premiér Sobotka bude jednat s lídry EU na mimořádné Evropské radě o brexitu

29.04.2017 9:17 | Zprávy

Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude dnes zastupovat ČR na jednodenním mimořádném jednání Evropské rady v Bruselu. Lídři členských států ve formátu EU27 projednají a schválí mandát pro vyjednávání o vystoupení Velké Británie z Evropské unie.

Premiér Sobotka bude jednat s lídry EU na mimořádné Evropské radě o brexitu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

Za zásadní podmínku úspěšného vyjednávání pokládá ČR jednotu na straně členských států EU. Důležité bude také dodržení dohodnuté posloupnosti celého procesu. Nejprve musíme dosáhnout významného pokroku při vyjednávání o základních obrysech podmínek ukončení členství, které vymezí mantinely pro jednání o budoucí spolupráci. Teprve následně můžeme přistoupit k jednání o nastavení budoucích vztahů.

Česká vláda dlouhodobě koordinuje národní pozici k brexitu napříč politickým spektrem. Premiér Bohuslav Sobotka spolu s předsedy všech ostatních parlamentních stran formuloval ve společném prohlášení hlavní priority ČR pro nadcházející jednání. Minulý týden pak premiér vystoupil v Poslanecké sněmovně s projevem, ve kterém představil pozici vlády před Evropskou radou. Na pracovní úrovni zároveň pravidelně zasedá Pracovní skupina pro brexit a reformu EU.

Program

Sobota 29. dubna 2017
11.30 – komentář předsedy vlády pro média
11.45 – jednání předsedů vlád zemí V4
12.30 – zasedání Evropské rady s předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim
13.15 – pracovní jednání Evropské rady o brexitu
cca 16.00 – tisková konference předsedy vlády
Místo: Budova Evropa, Evropská rada, Brusel

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co chcete udělat pro dostpunost bydlení na celstotátní úrovni?

Pořád se oháníte úspěchy v Praze, ale vždyť ani zde jste ten problém nedokázali vyřešit? A taky by mě zajímalo, jak zrovna vy chcete bojovat s korupcí, když sám máte máslo na hlavě - viz vaše odměny, které jste přijímal neoprávněně od městské firmy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Sbírka na drony a trhavinu pro Ukrajinu je „neřízená střela“

19:25 Vích (SPD): Sbírka na drony a trhavinu pro Ukrajinu je „neřízená střela“

Považuji současnou situaci na Ministerstvu obrany za neudržitelnou.