Primátor Hřib: Zatahovat Prahu do Vaší osobní kampaně k eurovolbám považuji za zcela nevhodné

14.04.2019 13:06 | Zprávy

Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) odeslal otevřený dopis předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi v návaznosti na jeho nepřesná vyjádření do médií v minulých týdnech.

Primátor Hřib: Zatahovat Prahu do Vaší osobní kampaně k eurovolbám považuji za zcela nevhodné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib

Jiří Pospíšil je zároveň předsedou klubu Spojené síly pro Prahu v rámci pražské magistrátní koalice. Zdeněk Hřib Pospíšilovi v dopise vytýká především jeho nekonzistentní postoje, liknavý přístup k práci pro Prahu, účelové prohlášení do médií a snahu TOP09 o dosazování politických trafikantů.

Jiří Pospíšil se mediálně staví do pozice ochránce práv zaměstnanců, ale přitom právě on osobně navrhl jako ministr spravedlnosti v dresu ODS novelu zákona o obchodních korporacích se zrušením zástupců zaměstnanců v podnicích. Kvůli TOP09 pak došlo k tomu, že zaměstnanci plynáren ztratili zákonný nárok na své zástupce v dozorčí radě. Místa plánovaná ke zrušení v dozorčí radě Pražské plynárenské a.s. pak nejsou obsazena reálnými zástupci zaměstnanců, ale zástupci managementu, kteří tak kontrolují především sami sebe, přestože mediálně prosluli neprůhlednými marketingovými zakázkami.

Piráti do dozorčí rady Pražská plynárenská a.s. nenominovali žádného svého člena, ale výhradně nestranické odborníky, kteří prošli otevřeným výběrovým řízením. Naopak právě TOP09 plánuje dosadit svého člena a sponzora a bývalého asistenta Miroslava Kalouska jako politického trafikanta na významnou pozici v této společnosti. TOP09 také za 6 měsíců od voleb nebyla schopná odvolat z dozorčí rady dceřiné společnosti plynáren pravomocně odsouzeného podvodníka Karla Březinu.

Primátor také v dopise upozorňuje na evidentní porušování pravidel koaliční smlouvy a vyzývá ho k aktivnější osobní účasti na jednáních pražské koalice, které Pospíšil zanedbává. Pospíšil by se dle primátora neměl snažit mediálně zviditelňovat před nadcházejícími volbami na úkor Prahy. Naopak by se měl soustředit na plnění programu, jehož součástí je také zvyšování transparentnosti městských společností. Piráti i z pozice opozice v minulosti aktivně řešili netransparentní hospodaření ve společnosti Pražská plynárenská a.s. Radní Adam Zábranský s plynárnami vyhrál spor na úrovni Ústavního soudu o poskytování informací, ale plynárny mu nadále odmítají informace poskytnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

Je pravda, že odmítáte označit Putina za agresora?

A čím podle vás je, když napadl Ukrajinu? A s tím, že je Zelenskyj diktátor, jak tvrdí Trump, souhlasíte? A co vůbec říkáte na mírové podmínky, které navrhuje právě Trump?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Malá (ANO): Musíme udělat maximum pro to, aby se sexuální násilí v církvi nedělo

22:31 Malá (ANO): Musíme udělat maximum pro to, aby se sexuální násilí v církvi nedělo

Projev na 131. schůzi Poslanecké sněmovny 6. března k vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlament…