Primátor Žbánek: Odbor agendy řidičů a motorových vozidel by se mohl přestěhovat do Hejčína

08.10.2020 10:01 | Zprávy

Nové prostory pro odbor agendy řidičů a motorových vozidel by měly vzniknout v Tomkově ulici v Olomouci-Hejčíně. Za přispění dotací chce město postavit novou budovu na místě bývalé Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého.

Primátor Žbánek: Odbor agendy řidičů a motorových vozidel by se mohl přestěhovat do Hejčína
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Budovu Vejdovského 2, kde nyní pracoviště sídlí, musí Magistrát města Olomouce v horizontu dvou až tří let uvolnit pro Krajské ředitelství Policie Olomouckého kraje. Pro pracovníky odboru agendy řidičů a motorových vozidel je tedy nutné najít nové prostory. „Místo, kde nyní stojí bývalá přírodovědecká fakulta, se nám jeví pro potřeby magistrátu jako ideální. Ačkoli existují i další možnosti, vybrali jsme tuto variantu jako podklad pro jednání s ministerstvem financí o případné dotaci. Je to dostupná lokalita, poměrně dobře zde můžeme vyřešit i parkování, které je v okolí Vejdovského trochu problematické. Doufáme, že ze státního rozpočtu by mohlo plynout až 60 milionů korun,“ vysvětluje primátor města Olomouce Miroslav Žbánek.

„Budova bývalé přírodovědecké fakulty je však dispozičně pro potřeby magistrátu nevyužitelná. Mimo to by oprava podle posudků byla značně nákladná, budova má i narušenou statiku. Řešíme proto její demolici a stavbu nové,“ popisuje tajemník olomouckého magistrátu Jan Večeř.

Náklady na demolici stávající a stavbu nové budovy v Tomkově ulici se odhadují na 70 až 88 milionů korun. O již zmíněné dotaci až ve výši 60 milionů korun jedná vedení města s Ministerstvem financí ČR, s financováním zbylé části by mohla pomoci ještě dotace na regeneraci brownfieldů pro nepodnikatelské využití z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?

Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lang (ANO): To, co jste zplodili, je čistě jenom PR

23:08 Lang (ANO): To, co jste zplodili, je čistě jenom PR

Projev na 131. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. března 2025 k zákonu o zbraních a střelivu