Po stoprvé: Není tomu tak. Lidé, kteří pracují, nikoliv načerno a po celou dobu svého pobytu v České republice, jsou vítáni. Pokud samozřejmě na tutéž práci nestojí pomyslnou frontu deset stejně kvalitních českých zaměstnanců, jimž nakonec nezbývá, než vysedávat na úřadu práce.
Jsou u nás ale cizinci, které bychom si dokonce neměli nechat odejít. Jednak do nich investujeme nemalé peníze, jednak mezi nimi rostou odborníci. Řeč je o stipendistech na prestižních českých vysokých školách, kteří jsou nejčastěji z Moldavska, Srbska, Běloruska či Etiopie. Znalosti získávají na České zemědělské univerzitě, Univerzitě Karlově, Vysoké škole ekonomické a Českém vysokém učení technickém
Program ministerstvo stojí 97 milionů ročně. A za ně vzděláváme budoucí špičkové lékaře, ekonomy, strojírenské i zemědělské experty. Dosud to zní ideálně. Odborníků není nikdy dost. Jenže… Po jejich dostudování Česko jako by o ně nemělo zájem. České instituce se ale konečně začínají probouzet. V současnosti vzniká databáze těchto vysokoškoláků, která se bude může hodit společnostem, jimž se odborníků nedostává.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Úsvit přímé demokracie