Jako starosta města Louny se ptám pana ministra Bartoše, kdo ponese odpovědnost za absolutně zpackaný projekt digitalizace stavebního řízení? Na řadu připomínek ze strany stavebního úřadu MMR ani nereaguje.
Poskytnutý manuál obsahuje funkcionality systému, které nejsou v ISSŘ přístupné. Urychlené stavební řízení není prostě možné, přestože to pan ministr Bartoš řadil jako vysokou prioritu svého resortu. Na druhou stranu jsme zavaleni nabídkami drahých školících agentur, které nás chtějí v ISSŘ naučit pracovat. Budí to opravdu dojem dobře promyšleného byznys plánu.
Nedostupnost nezbytných funkcionalit
Digitální stavební řízení trpí absencí klíčových funkcí, které jsou nezbytné pro efektivní správu a řízení stavebních projektů. Louny, tak jako pravděpodobně i jiná města v ČR, budou nadále používat IS VITA, který je alespoň lety prověřen a je funkční.
Zlost a negativní emoce stavebníků odnášejí mé kolegyně ze stavebního úřadu, které stále a dokola budou upozorňovat MMR na nefunkčnost celého systému.
Mgr. Milan Rychtařík
starosta města Louny
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Mgr.Bc. Milan Rychtařík
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV