Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD), ve kterém odmítáme zvyšování daní ze strany ministryně financí Schillerové z ANO. Dále jasně odsuzujeme, že nám Evropská unie chce zakázat kontrolu masa, které směřuje na náš trh. Pokud jde o návštěvu premiéra ČR v USA, schvalujeme odpor prezidenta Trumpa k imigraci či jeho obranu národní suverenity, i když kritizujeme intervence USA v Iráku, Sýrii či Afghánistánu. A také odsuzujeme pronásledování britského politického vězně Tommyho Robinsona, který je skutečný bojovník za pravdu a svobodu a za svou zemi.
1. Stát bude zvyšovat daně. My jsme jasně proti. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) opakovaně překvapuje dalšími návrhy na zvýšení příjmů a snížení výdajů státního rozpočtu pro rok 2020. Důvodem k současným obavám je, že státní rozpočet byl na konci února ve schodku 19,9 miliardy korun, zatímco v lednu měl přebytek 8,8 miliardy korun. Loni v únoru byl v přebytku 25,8 miliardy. Jedná se o největší únorový deficit za posledních osm let. Aktuálně ministryně financí navrhuje zrušit superhrubou mzdu a zvýšit zdravotní pojištění živnostníků z 13,5 na 17,2 procenta. Zaměstnancům chce stát v rámci zrušení superhrubé mzdy na oko ulevit. Snížily by se jim prý daně a zvedlo zdravotní pojištění. Jinými slovy – nula od nuly pojde.
Zároveň chce zrušit platby státu za zdravotní pojištění všem důchodcům, dětem, studentům, rodičům na mateřské dovolené, rodičovské dovolené, nezaměstnaným, kteří jsou v registru nezaměstnaných. SPD v této souvislosti odmítá, aby platby státu za zdravotní pojištěnce nesli na svých bedrech živnostníci a zaměstnanci a nikoliv stát. Úspory státu je potřeba naopak hledat zejména na provozních výdajích ministerstev, různých státních úřadech, neustále rostoucí armádě státních úředníků a politických neziskovkách.
2. EU diktuje, nekontrolovat a jíst, co je nařízeno. Nepřiměřené. Tak Evropská komise hodnotí mimořádné české kontroly dováženého polského hovězího a kuřecího masa. Opatření podle Bruselu svým rozsahem neodpovídají incidentu, kdy byla v mase opakovaně objevena salmonela. Tento týden budou členské státy EU hlasovat o zákazu a následném příkazu ukončení mimořádných veterinárních opatření v České republice, které jsou reakcí na dovážené nekvalitní kuřecí a hovězí maso z EU a u něhož se opakovaně našly bakterie salmonely. Česká republika má prý od takových kontrol upustit, píše komise v dopisu adresovaném Ministerstvu zemědělství ČR.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV