Poslanci by v týdnu také měli vybírat nové členy Rady České televize a Českého rozhlasu. Naposledy by přitom měli volit podle staré podoby zákonů. Vládní strany v souladu s předvolebním slibem již navrhly novely, které výběr členů kontrolních orgánů veřejnoprávních médií upraví.
Hnutí STAN i zbylé koaliční strany se jednoznačně shodují na nutnosti upravit podobu stavebního zákona, kterou v minulém období předložilo hnutí ANO. Návrh exmynistryně Kláry Dostálové například centralizoval stavební řízení nebo rušil velký počet stavebních úřadů. Připravovaná vládní novela předpokládá, že se zachová 371 stavebních úřadů.
„Jsme přesvědčeni, že jsme ve věci stavebního zákona dosáhli maxima možného. Na stole byly i z našeho pohledu mnohem horší návrhy, např. zachovat méně než 300 stavebních úřadů. To jsme odmítli, bylo to v rozporu s tím, co od stavebního zákona chceme, tedy funkční a regionálně dostupná síť stavebních úřadů, kde pracují zkušení lidé s dobrou znalostí místních poměrů,” vysvětlila 1.místopředsedkyně Poslanecké sněmovny z hnutí STAN Věra Kovářová.
„Výsledkem koaličních jednání bylo také to, že nebudou zakládána detašovaná pracoviště, takzvaná územní pracoviště. To bývala vláda rovněž navrhovala. Z našeho pohledu je to absolutně nefunkční jednak z hlediska personálního, ale také proto, že obce by musely na tyto úřady doplácet,” doplňuje poslankyně za hnutí STAN Eliška Olšáková.
Jan Lacina: Do mediálních rad chceme skutečné odborníky. Zasadíme se také o změnu způsobu jejich výběru
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV