„V regionech nemá EET podporu ani občanů, se kterými jsou naši starostové v každodenním styku, a dokonce už ani některých krajských zastupitelů, kteří jsou příslušní vládnoucí koalici. Při dnešním hlasování v Olomouckém kraji se postavili zastupitelé za ČSSD proti své straně a náš návrh na vynětí malých živnostníků podpořili, stejně jako se to stalo už v Libereckém kraji,“ říká předseda STAN Petr Gazdík.
Cílem novely STAN je nově definovat účastníky EET tak, že se bude jednat pouze o poplatníky daně z příjmu fyzických a právnických osob, kteří jsou zároveň plátci DPH, a jejich zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní měsíc. Měsíční plátci totiž mají roční obrat nad 10 milionů korun, zatímco čtvrtletní plátci mají obrat nižší – a právě jich by se tato povinnost podle STAN týkat neměla.
„Na vesnicích máme pět pilířů občanské vybavenosti. Poštu, školu, obchod, kostel a hostinec. Pošty už nám likvidují a teď přišla řada na malé obchody a hospody a já se děsím, kdy přijde řada na školy a kostely. Už dlouho upozorňujeme na to, že zákon o EET bude mít velmi negativní dopad na život v obcích a městech, a hejtmani a vládní strany by si to měly uvědomit dřív, než narazí na odpor nejen občanů, ale i vlastních straníků v regionech, jako se to už stalo v Olomouckém a Libereckém kraji,“ dodává starosta Dolních Studének a lídr kandidátky v Olomouckém kraji Radim Sršeň (STAN).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV