Místo důkladné přípravy a diskuse se všemi dotčenými účastníky tak kraj připravuje reformu za zavřenými dveřmi. Dle schváleného usnesení zastupitelstva má přitom odbor školství plánovanou reformu předložit už 30. dubna.
Kraj změnu školství v kraji doposud řešil zcela obráceně, než je běžné. Začal přímo rušením škol.
Petr Zahradníček, krajský zastupitel a místostarosta Lokte, upřesňuje: „Komunikace se samosprávami nula. Koncepční práce nula. Smysluplná a profesionální reforma nula. Takto se školství opravdu neřídí."
Jan Horník, krajský zastupitel, senátor a starosta Božího Daru, doplňuje: „V kraji, který je poslední v žebříčku vzdělanosti i ekonomického výkonu je takové hazardování se školstvím mimo zdravý rozum. Obávám se, že způsobené škody už nebude možné takřka napravit.“
Petr Kulhánek, krajský zastupitel a primátor Karlových Varů, pokračuje: „Divím se krajskému vedení, že dlouhodobě podporuje změny školství vedené panem Bradáčem. Zatím není na stole ani čárka tak důležitého dokumentu. Zabýval bych se otázkou, zda má radní pro školství, bez politické příslušnosti, vůbec legitimitu a schopnosti nějakou reformu provádět.“
Oľga Haláková, krajská zastupitelka a starostka Bečova nad Teplou, komentuje: „Pokud provádím reformu, musím především vědět, jaké mám možnosti, kolik bude výhledově studentů, co požadují podniky, obce. Jedná se o mnohaměsíční pečlivou a společensky citlivou záležitost. Nedovedu si představit, že bychom bez diskuse a násilně rušili základní školy v našich obcích podobně jak to dělá kraj.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV