Tak se zrušilo EET.
EET započalo přesně před šesti lety. Bylo plno kontroverzí … řešil to i soud ale nakonec to prošlo. Šlo o narovnání trhu a o přínosu do státní kasy asi nemusím psát. Je to obrovské vítězství řady podnikatelů, kteří se vrátí do šedé zóny. Byl jsem v Jeseníkách a kde jsem ještě kartou nedávno v restauraci zaplatil, dnes nezaplatím.
Podobné to je leckde jinde.
Všichni víme proč.
Proč vše prohánět pokladnou, že?
Zajímavé je, a nikdo o tom moc nehovoří, že to není jen zrušení EET, ale to, že s EET přišlo mnoho dalších kroků, které se nevrátily na původní úroveň.
Podnikatelům v pohostinství se snížilo DPH. Z 21 procent na 15 a poté na neuvěřitelných 10 procent. Po zrušení nikdo dnes nepožaduje navrácení. Jde o to, že například dnes je Česko tuším jedinou zemí EU, kde je DPH na čepované pivo nižší než na ovoce. Skvělé.
Část podnikatelů, a o tom jsem psal výše, se vrátí do výdělečnější šedé zóny, odkud je stát zavedením EET vypudil. To je realita.
A třetí problém. Pamatujete, jak kvůli EET všichni zdražili? Předpokládám, že po zrušení ke zlevnění nedojde.
Výsledek?
Rozpočet napnutý k prasknutí ještě dál šponujeme populistickými rozhodnutími i když Babiš, a i když ten samý systém používá většina EU a ti, kdo ho nepoužívají, ho připravují, my ho zrušili.
Z čeho chce tato vláda vše platit. netuším, ale předpokládám, že bude docházet k razantnímu zvýšení daní, protože jinak to je neufinancovatelné. To je realita.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV