Scheinherr (Praha sobě): Memorandum o poskytování sdílených kol má zajistit lepší fungování bikesharingu

23.02.2022 10:57 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Memorandum o poskytování sdílených jízdních kol na území hlavního města Prahy. Nově budou například definovány lokality, kde nebude umožněno sdílená kola odkládat.

Scheinherr (Praha sobě): Memorandum o poskytování sdílených kol má zajistit lepší fungování bikesharingu
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

Provozovatelé také budou předem předkládat provozní plán, který bude projednán s dotčenými městskými částmi nebo provozovat kontaktní místo, případně telefonní linku, kde bude možnost řešit vzniklé problémy. Schválený dokument nahradí původní memorandum s provozovateli sdílených kol z roku 2018, které už nedostačovalo současným požadavkům.

„Jedním z bodů memoranda je definování lokalit, kde nebude možné parkování sdílených kol, aby nepřekážela. Provozovatelé také musí úzce spolupracovat s městskými částmi, vést seznam kol nebo provozovat kontaktní místo, případně telefonní linku, kde by Pražané nebo kolegové z městských částí měli v určitých časech možnost řešit případné problémy. Součástí memoranda je například i definování termínů na vyřízení požadavků na odklizení špatně zaparkovaných či rozbitých kol nebo zavedení mechanismu pokutování uživatelů sdílených kol, kteří porušují pravidla,“ říká náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Předmětem memoranda je společný záměr hlavního města a společností provozujících službu sdílení jízdních kol, takzvaný bikesharing, vytvořit ve vzájemné spolupráci oboustranně uznávané podmínky provozu této služby na území Prahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Pokles reálných mezd

To, že nám klesají reálné mzdy a vůbec klesá naše životní úroveň víme i bez toho, aniž byste nám to jako politici říkali. Mě spíš zajímá, co jako politici děláte proto, aby naše mzdy a životní úroveň byly lepší - vyšší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turek (Motoristé): Autoprůmysl od EU očekává zásadní změny

13:55 Turek (Motoristé): Autoprůmysl od EU očekává zásadní změny

Evropský parlament dnes pokračoval v projednávání Akčního plánu pro automobilový průmysl, který reag…