Senátor Drahoš: Lidé prchající před válkou potřebují pomoci, podpoříme zákony Lex Ukrajina

17.03.2022 11:28 | Tisková zpráva

Senátoři budou na mimořádně svolané 23. schůzi jednat o zákonech Lex Ukrajina, které mají pomoci uprchlíkům v Česku.

Senátor Drahoš: Lidé prchající před válkou potřebují pomoci, podpoříme zákony Lex Ukrajina
Foto: Twitter Jiřího Drahoše
Popisek: Jiří Drahoš ve věci návštěvy Tchaj-Wanu nezůstal jen u slov

Návrhy zákonů reagují na aktuální vývoj situace spojený s válkou na Ukrajině. Senátorský klub Starostové a nezávislí tyto zákony podpoří.

„Nacházíme se v mimořádné situaci, na kterou vláda urychleně reagovala. Podle odhadů je v Česku již přes dvě stě tisíc běženců z Ukrajiny a očekává se, že toto číslo poroste. Schválení mimořádné ochrany zajistí Ukrajincům snazší udělení pobytového oprávnění, přístup k práci, vzdělání či sociální podpoře. Musíme si uvědomit, že tito lidé přicházejí do Česka nedobrovolně, často jen s hrstkou věcí a budou potřebovat maximální podporu pro co nejrychlejší adaptaci. Nesmíme dopustit, aby lidé prchající před válkou spadli například do trhu s chudobou,“ uvedl místopředseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Jan Sobotka.

Předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Drahoš zdůrazňuje, že z celkového počtu lidí, kteří opouštějí Ukrajinu a přichází do Česka, je kolem 80 tisíc dětí ve školním věku. „V následujících týdnech a měsících tak bude naše školství čelit výzvě, která svojí náročností možná překoná i covidové časy, a školy budou proto potřebovat ze strany ministerstva maximální míru podpory. Jsem přesvědčen, že předkládaný zákon je prvním krokem na této cestě", říká k lex Ukrajina senátor Drahoš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koten (SPD): Invaze imigrantů do Evropy pokračuje. Loni stoupla o 20 %

18:14 Koten (SPD): Invaze imigrantů do Evropy pokračuje. Loni stoupla o 20 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.