Na projev J. D. Vance se kriticky zaměřila i Amerika. Novinářka stanice CBS Marget Brennanová v pořadu Face the Nation zmínila, že viceprezident na Mnichovské bezpečnostní konferenci mohl svým projevem o svobodě slova rozlítit evropské spojence. K tomu poukázala na historický kontext Německa a naznačila, že během druhé světové války byla svoboda slova použita jako „zbraň“, která vedla k zapříčinění genocidy. „Čeho tím vším dosáhl, kromě toho, že podráždil naše spojence?“ ptala se novinářka Brennanová.
Projev Vance bránil americký ministr zahraničních věcí Marco Rubio, který reagoval zdůrazněním, že svoboda projevu je klíčovou hodnotou v demokratických zemích a že by se neměla spojovat s nacistickými zločiny.
„Mnichovská bezpečnostní konference je do značné míry konferencí demokracií, na níž jednou z věcí, kterých si vážíme a ceníme, je možnost svobodně mluvit a poskytovat své názory. A tak si myslím, že pokud se někdo zlobí na jeho slova, nemusí s ním souhlasit, ale zlobit se kvůli tomu, myslím, že vlastně dává za pravdu,“ uvedl ministr zahraničních věcí Marco Rubio.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Kratochvílová
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.