Je naprosto pochopitelné, že kdokoliv u nás vystřelí do veřejného prostoru jakoukoliv hloupost jako první, národ tomu velmi ochotně a okamžitě uvěří. Jak se má totiž obyčejný člověk orientovat v tom nepřeberném množství informací, které nám každodenní život přináší? A většinou se nenajde nikdo, kdo by se mu snažil vysvětlit, jak vše doopravdy je. Prostě komunikace politiků s občany je obecně velmi slabou stránkou našeho politického života, takže vítězí demagogové.
Co to je Fulbrightovo stipendium?
Fulbrightovo stipendium vzniklo již v roce 1946 a mohou jej získat pouze zcela výjimečné a velmi nadané osobnosti, které procházejí velmi složitým výběrovým řízením u komise J. Williama Fulbrighta, která je mezivládní česko-americkou organizací založenou za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými prostřednictvím stipendijních programů a poradenských a informačních služeb. (více ZDE)
Hlavním posláním Fulbrightovy komise je budovat a podporovat vzájemné porozumění mezi národy obou států prostřednictvím kulturních výměn v oblasti vzdělávání.
Nominace schválené správní radou české komise pak pokračují do Spojených států, kde je musí ještě schválit Foreign Fulbright Scholarship Board.
Je velkou ctí pro Českou republiku, že s tématem "How to transform 250 years of US federalism into a road map for the next 25 years of the EU?" získal toto stipendium i poslanec našeho parlamentu, pan Jan Farský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV