Senátorka Zwyrtek Hamplová: Bojovala jsem proti diskriminaci poslední 3 roky

30.03.2023 21:26 | Zprávy

Projev na 9. schůzi Senátu ČR dne 30. března k balíčku o normách pro orgány pro rovné zacházení.

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Bojovala jsem proti diskriminaci poslední 3 roky
Foto: Repro Senat.cz
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Dobré odpoledne, dámy a pánové, kolegyně a kolegové, já jsem si tady se zájmem vyslechla řadu příspěvků. Původně jsem vystupovat nechtěla, mám tady několik poznámek. Budu se snažit být stručná. Protože jde o téma, které je mi velmi blízké. Myslím si, jak jsem poslouchala v podstatě nás všechny, řečníky, každému jde v podstatě o totéž, jenom na to má částečně jiný pohled. Řekla bych několik poznámek, které si myslím, že ještě nezazněly, nebo které by bylo dobré zdůraznit.

Především říkám, že osobně velmi podporuji myšlenku, to tady říkala kolegyně Marvanová, že posílit pravomoci veřejného ochránce práv, že on často chce mnohé konat a nemůže. Sleduji práci ombudsmana od počátku, pamatuji, byla jsem na některých akcích pana Motejla. Ten institut by mohl být využit lépe, účinněji. Velmi se mi líbí žaloba ve veřejném zájmu. To bych velmi podtrhla.

Jinak jsem odpůrcem jakékoli diskriminace, protože ta nepatří do civilizované společnosti.

Teď tři, čtyři konkrétní poznámky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Koupil jsem dárek pro Danuši Nerudovou

22:12 Rajchl (PRO): Koupil jsem dárek pro Danuši Nerudovou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nákupu učebnice dějepisu pro základní školy.