Senátorka Zwyrtek Hamplová: Podařilo se

04.12.2024 10:21 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání Ústavně-právního výboru Senátu

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Podařilo se
Foto: Jana Zwyrtek Hamplová
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Ústavně-právní výbor podpořil pozměňovací návrh, který zaceluje mezeru v propojení informací mezi lékaři na rok 2025 při vydávání zbrojních průkazů. Propojení registrů totiž nastane až od roku 2026.

Výbor souhlasil i s návrhem, aby byla odstraněna ze zbraňové novely možnost realizovat domovní prohlídku v případě, že má někdo doma vzduchovku a „divné“ názory. To je věc na hraně ústavnosti, jak se shodli všichni přítomní právníci. Sama jsem k věci vystoupila s tím, že tak, jak je znění navrženo, je zneužitelné a je třeba návrh skutečně sněmovně vrátit s navrženými změnami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Tohle už přestávám chápat

10:17 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Tohle už přestávám chápat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke směrování České republiky.