Šik (ODS): Stop euru

12.03.2015 11:52 | Zprávy

Po vyslechnutí zprávy z hradu, kdo má nastoupit jako guvernér ČNB mi přešel mráz po zádech. Člověk loajální k současném prezidentovi jistě brzy splní jeho tužby a prodá českou korunu euru.

Šik (ODS): Stop euru
Foto: red
Popisek: Logo ODS

V době, kdy bylo a je díky tzv. společné evropské měně vytunelováno několik států a většina ze zbývajících národních měn již není podložena jinou drahou komoditou jako byla dříve koruna podložena zlatem je tato zpráva pro Českou republiku alarmující!  

Aktuálně se ocitáme v dění okolo Řecka a řešení jeho dluhů, v době, kdy o hodnotě měny rozhoduje pár politicky a majetkově motivovaných jedinců. Nedivme se tedy, že euro ztrácí a Řecko se zachraňuje vytištěním dalších miliard barevných bezcenných papírků a ze zoufalství volá už i po válečných reparacích. Já se této obraně nedivím. 

Prvním alarmem bylo před mnoha lety Španělsko, to se ještě zvládlo v tichosti ututlat, potom přišel rok 1989 a západ se na chvíli zachránil nákupem a transferem kapitálu z bývalých postkomunistických zemí. Nyní už i tyto studánky "dobré vody" vysychají a některé již i vyschly. Proto třeba revolta na Islandu, ekonomický kolaps Itálie, Německa a dalších tzv. vyspělých ekonomik okolo roku 2010, kdy je zachránila jen obrovská suma nově vytištěných eur částečně tajně a částečně přes "dluhopisy" uvedených do oběhu. Jenže už i ty se rozkutálely.

Platidlo obecně, ať už je to dolar, euro nebo koruna, se dnes tiskne jak na běžím pásu denní tisk a ztrácí svoji přirozenou ekonomickou hodnotu a filozofii na níž po celá léta fungovalo. Národní měna je podložena, a to se podržte, tzv. "obecnou důvěrou" (kdo je ta "obec co tu důvěru určuje?" .. se lze s velkou jistotou dovtípit) !!! Jak paradoxní je fakt, když doporučení všech ekonomických a finančních analytiků Vám radí zabezpečit se proti znehodnocení měny nákupem tzv. "investičních kovů" jako je zlato, stříbro a jiných komodit. Nikde nejsou doporučeny dluhopisy, akcie či jiné "tunel papíry". PROČ ASI :-) ???

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Evžen Šik - profil

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Lež Brodníčkové o Svatopluku a NATO

4:29 Koudelka (Trikolora): Lež Brodníčkové o Svatopluku a NATO

Je správné ukazovat na novinářské manipulace.