Šlachta (Přísaha): Hnutí nesouhlasí s návrhem vlády na úpravu valorizace penzí

17.02.2023 7:37 | Komentář

Plán zvýšit důchody méně, než aktuálně nařizuje zákon, je výrazem arogance a neochoty vcítit se do role seniorů, kteří patří k nejohroženější skupině lidí. Totéž se týká invalidů a občanů, pobírajících pozůstalostní důchod.

Šlachta (Přísaha): Hnutí nesouhlasí s návrhem vlády na úpravu valorizace penzí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Vzhledem k 17procentní inflaci je mimořádné zvýšení důchodů letos v červnu nezbytností. Ceny základních potravin, v poslední době zejména vajec a cukru, přesáhly pro běžnou domácnost penzistů únosnou mez. 

„Na rozdíl od vládních činitelů, my nejsme odtrženi od životní reality a proto se důrazně vymezujeme proti úpravě valorizačního vzorce, kterou avizuje ministr práce Marian Jurečka a která bude samozřejmě v neprospěch důchodců,” říká předseda občanského hnutí Přísaha Robert Šlachta. 

Jurečka obhajuje plán na tak zvané zmírnění valorizace vysokými výdaji. Díky extrémní inflaci a vysoké DPH přitom stát získal loni navíc stovky miliard. „Taková nehoráznost se nedá přejít mlčením”, konstatuje Robert Šlachta a dodává: „pokud je vláda neschopná a tvrdí, že nemá dost peněz, ať začne šetřit u sebe, u svých zbytečných ministerstev a politických trafikantů”.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Vláda považuje dobře vyzbrojenou a silnou Ukrajinu za klíčovou bezpečnostní záruku

16:21 Ministr Jurečka: Vláda považuje dobře vyzbrojenou a silnou Ukrajinu za klíčovou bezpečnostní záruku

Projev na 8. schůzi Senátu 9. dubna 2025 – Informace vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rady, kt…