Sládek (SPR-RSČ): Zvrhlost a odporná zvrácenost se sápe po 350 000 korun měsíčně

04.03.2017 16:48 | Zprávy

Exekutor průměrně bere 150 tisíc korun měsíčně, tj. více než soudci, poslanci i senátoři. Prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková ale prohlašuje, že jsou podhodnocení. A požaduje, aby byla exekutorům zajištěno alespoň 350 tisíc korun měsíčního platu.

Sládek (SPR-RSČ): Zvrhlost a odporná zvrácenost se sápe po 350 000 korun měsíčně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Nejenom proto, že takový exekutor má plno pohůnků, kteří mu pomáhají v jeho špinavé činnosti, pro kterou by byl název práce pošpiněním všech ostatních pracujících lidí, ale že prý je jeho práce nebezpečná. Přitom jde o zloděje podporované justiční mafií, kteří bezostyšně rozkrádají movité věci a nemovitosti pod nálepkou, že jde o majetek povinného, i když tomu tak mnohdy není. Tyto výhodné dražby přihrávají svým přátelům a sami sobě prostřednictvím nastrčených rodinných příslušníků.

Odhlédněme od samotného jména Fučíková a odhlédněme i od nekalých praktik za hranicí zákona, které třeba právě ona a jí podobní páchají každý den. Tito údajně podhodnocení popravčí mají na svědomí většinu z téměř dvou tisíc sebevražd v České republice a nespočet tragédií, o kterých se ani nikdo jiný, než nejbližší okolí nedozví. Pokud se někomu již z paměti vytratila jména původců tohoto zla, ze kterého vyrůstá nenasytná zvrhlost připomínám, že pro hlasovaly v podstatě všechny parlamentní strany, jak tak zvaně pravicové, tak i ty tak zvaně lidové, jako je sociální demokracie a strana lidová. Většina z těch, kdo tuto nelidskou úpravu podpořila, je dosud ve vedení státu.

Jediným řešením je postupovat naprosto rozhodně podle našeho programu. Zrušit soukromé exekutory, kteří si z lidského utrpení udělali pohádkově honorovanou živnost a radikálně přehodnotit zákonnou úpravu této oblasti. Naše řešení je velmi seriózní a měly by mu pozornost věnovat i ostatní politici, pokud jim skutečně záleží na spoluobčanech a jejich osudech. Proto je předkládáme znovu.

Bezhlavé půjčování komukoliv bez dostatečných záruk a uvážení rizik neprospívá společnosti a způsobuje problémy s velkou částí populace. Výsledkem jsou exekuce, ničení kariérního i osobního života. Mnohdy tragický dopad má takováto situace i na rodiny a děti.

Stát nepřispívá nikomu na bydlení, ošacení, stravování, dopravu a další náležitosti potřebné k řádnému životu. To zajišťuje každý občan nebo rodina svojí prací. Z tohoto důvodu stát také nemůže být prostředníkem a zneužívat svoji moc při vyřizování dluhů tím, že dokonce předá výkon této pravomoci soukromým podnikatelům.

Exekuce v současné podobě způsobují psychické utrpení, rozvrat rodin, psychické problémy dětí, ztrátu nejen osobního majetku, ale i bydlení a možnosti dalšího vzdělávání.

Zisk je odměnou za riziko, pokud není žádné riziko, není možný a morální ani zisk. Z tohoto důvodu je věcí půjčovatele (věřitele), aby si ověřil solventnost a spolehlivost vypůjčitele (dlužníka). To by mělo vést půjčovatele k zodpovědnosti. Riziko nezodpovědného půjčování tedy nese půjčovatel.

V případě, že nesplatí vypůjčitel dluh a nabyde právní moci soudní rozhodnutí může být exekuce vedena jenom na výlučný majetek dlužníka.

Nesmí být postižen majetek manžela nebo dětí. Nesmí být postižena jediná nemovitost, která je rodinou a rodinnými příslušníky používána k bydlení. Exekutor nesmí vstupovat do obydlí, které je vyňato z exekuce podle předchozí věty.

Zabaveny mohou být jenom peníze, účty povinného. Nemovitosti mohou být zabaveny jen pokud jsou ve výlučném vlastnictví povinného a nepoužívá je rodina povinného k trvalému bydlení, tj. druhá a každá další nemovitost.

Převzato z profilu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Nemohou nás umlčet, tak se nás pokusí pozavírat

13:05 Rajchl (PRO): Nemohou nás umlčet, tak se nás pokusí pozavírat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k žádosti policie o vydání Tomia Okamury k trestnímu …