Štefek (KSČM): Zdraví, nebo kšeft?

21.02.2021 6:32 | Zprávy

Vláda pokračuje v křižáckém tažení proti covidu. Zmatečná a děravá opatření i průběžné statistiky však vyvolávají stále větší pochybnosti, zda úspěšně. Zároveň vláda zatočila s opozicí, které opakovaně cosi slíbila, a pak stejně udělala něco jiného. Naposledy schválila povinnost nosit v některých případech respirátory.

Štefek (KSČM): Zdraví, nebo kšeft?
Foto: KSČM
Popisek: Zdeněk Štefek, KSČM

Před rokem jsem tvrdil, že k úspěšnému zvládnutí pandemie potřebujeme za prvé funkční pandemický plán, který předvídatelně a srozumitelně uvede opatření, kterými se v různých případech vývoje pandemie máme řídit. Byl sice nakonec sestaven Pes nebo Pes2, ale ve skutečnosti je spíše kočkopsem nebo vlkodlakem, který požírá sám sebe.

Dále jsem vyzýval k obnově systému civilní ochrany obyvatel, který by zajistil pravidelnou distribuci ochranných pomůcek občanům a také potřebnou péči, a to zdarma. K tomu je nutné samozřejmě zajistit dostatečné kapacity lůžek, soběstačnost ve výrobě potřebných pomůcek s pokrytím ryze výrobních nákladů, třeba ve spolupráci se strategickými podniky. Ve skutečnosti se však stal z obchodu s pomůckami výnosný byznys a různí šmejdi mají z každého opatření doslova žně. Byly to ale vlády ODS a dalších stran, které zničily systém civilní ochrany obyvatel, naší soběstačnost i výrazně omezily počet infekčních lůžek.

A za třetí jsem avizoval, že je nutné garantovat, že se stát postará o všechny, na které nemilosrdná a nutná opatření dopadnou. Že pandemii nesmí rozhodně zaplatit ti nejchudší, ale právě naopak. A že i dlouhodobé kroky mají směřovat k bezpečné ekonomice, která bude na další zkoušky připravena.

Na jaře 2020 lidé nahradili nefunkční systém ochrany obyvatel solidaritou. Dodržovali důsledně opatření, šili roušky, pomáhali si. Ale vše mělo své meze. Teď již to nefunguje, řada opatření lidé dokonce obcházejí. A ani byznys z doma vyrobených roušek nekvete…

Zbývá tedy skutečně jen možnost zapojit se do kolotoče nákupu teď již nedostatkových respirátorů nebo si dávat dvě roušky přes sebe? Kondom také nemá stoprocentní účinnost. Ale dávat dva na sebe? To by mě nenapadlo…

(převzato z Profilu)

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Zdeněk Štefek

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Fakt myslíte, že jsme na tom v oblasti digitalizace dobře?

A co třeba říkáte na to, že jsme v digitalizaci veřejné správy je Česko druhé nejhorší v EU? Zdroj: https://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6995694 Nebo co říkáte na toto - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-b2b-platit-prevodem-nestaci-digitalizace-ceske-ekonomiky-je-zalostne-pomala-261752?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Unijní agenda začíná připomínat Brežněvovu doktrínu

7:17 Senátorka Kovářová: Unijní agenda začíná připomínat Brežněvovu doktrínu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zprávě Evropské komise o stavu právního státu