Překážku v práci nezpůsobili zaměstnavatelé, tudíž by za ni neměli nést žádnou finanční odpovědnost. Totéž platí i pro zaměstnance.
„Žádáme vládu v zájmu ochrany veřejného zdraví, aby neprodleně ujistila všechny zaměstnavatele, že jim bude kompenzovat mzdové náklady vzniklé v souvislosti s překážkou v práci vzniklou kvůli koronaviru,“ říká Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.
Absolutní povinností Vlády ČR musí být ochrana veřejného zdraví, její kroky zároveň nesmí mít likvidační dopady na zaměstnavatele.
Je jisté, že současná situace bude mít ekonomické dopady. V zájmu všech občanů České republiky je, aby byly minimální.
„Není absolutně žádných pochyb, že zaměstnanec v karanténě, který má uznanou překážku v práci, má nárok na sto procent mzdy. A zaměstnavatelé musí mít naprostou jistotu, že jim jejich újmu stát kompenzuje bez zbytečných prodlev,“ dodává předsedkyně TOP 09.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV