To byl jeden z ústředních bodů pirátského programu pro zdravotnictví. A to s ohledem na to, že správní rady určují dostupnost péče a hospodaří s částkou cca 130 miliard korun ročně z prostředků veřejného zdravotního pojišťění.
„Původní vládní novela, se kterou jsme nesouhlasili, byla ve druhém čtení pozměněna tak, aby byly odstraněny diskriminační podmínky volby a byla přidána možnost elektronické volby. Přiblížila se tak k původnímu pirátskému návrhu, který jsme představili již dříve a díky tomu jsme nyní novelu mohli podpořit,” uvádí místopředseda Výboru pro zdravotnictví Petr Třešňák.
Další návrhy, které Piráti předložili a měly vést k omezení střetu zájmů, byly Sněmovnou zamítnuty. „Chtěli jsme, aby stejná pravidla jako pro členy správních rad oborových zdravotních pojišťoven platily i pro členy správní rady VZP. Tento návrh neprošel, a tak možný střet zájmů u členů správní rady VZP bude bohužel přetrvávat i nadále. Nicméně mě to u současné vlády, která je téměř neustále ve střetu zájmu ani nepřekvapuje,” dodává Třešňák.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV