Tylová (Piráti): Zástavba louky negativně ovlivní přírodní památku Modřanské rokle

19.06.2018 14:32 | Zprávy

Zastupitelstvo městské části Prahy 12 dnes projedná změnu územního plánu ze sportovního a rekreačního využití na využití pro veřejnou výstavbu, která by umožnila louku „Na Hupech“ u vstupu do Modřanské rokle zastavět.

Tylová (Piráti): Zástavba louky negativně ovlivní přírodní památku Modřanské rokle
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

 Se zásahem do jedné z nejoblíbenějších rekreačních lokalit však řada místních nesouhlasí.

U hranice s přírodní památkou chce developer postavit volnočasový areál se soukromou mateřskou a základní školou, gymnáziem, restaurací a dalšími volnočasovými zařízeními. „Tolik zařízení se ani na pozemek o 2 hektarech nemůže vejít. Vizualizace záměru se snaží veřejnost zmást a ukazuje pouze les a lavičky. Lidé se však nedali oklamat a během krátké doby jsme sebrali více než 1500 podpisů, aby zastupitelstvo změnu zamítlo. Místní se sami aktivně zapojili do sbírání podpisů,  na zachování tohoto prostoru jim skutečně záleží,“ říká zastupitelka za Piráty, Zelené a LES a pirátská kandidátka do Senátu Eva Tylová, která petici iniciovala.

„Jsme přesvědčeni, že zástavba louky negativně ovlivní přírodní památku Modřanské rokle. Na louce se nachází cenná rostlinná a živočišná společenstva a je také významným místem odpočinku pro občany Prahy 12. Navíc každý kousek zeleně je důležitý i vzhledem ke klimatickým změnám a silným dešťům, které nedávno opět postihly značnou část ČR. Zeleň dokáže vodu účinně zachytit, takže nedochází v takové míře k záplavám, rostliny vodu odpaří a tím zlepšují mikroklima,“ dodává Tylová.

Petici najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chalupský (Svobodní): S Istanbulskou úmluvou řešíme nálepky, ne skutečnou pomoc lidem

11:28 Chalupský (Svobodní): S Istanbulskou úmluvou řešíme nálepky, ne skutečnou pomoc lidem

S Istanbulskou úmluvou řešíme nálepky, jak se zalíbit, ne podstatu věci a skutečnou pomoc lidem, řík…