Vzhledem k nárůstu počtu nakažených i velmi negativních dopadů na ekonomiku hlavního města dnes zastupitelé jednohlasně přijali usnesení na podporu razantního rozšíření počtu odběrových míst o patřičně vybavené lékárny. Zároveň bude prověřena možnost okamžité personální pomoci Hygienické stanici hl. m. Prahy.
“Praha nemůže být závislá pouze na jednání a rozhodování vlády, ale vzhledem k negativním dopadům na život Pražanů musí okamžitě vyvíjet vlastní aktivity a řešení. Jsem velmi rád, že jsme se dnes dohodli napříč všemi stranami. Všem za to mnohokrát děkuji,” uvedl k dnešnímu usnesení Tomáš Portlík, předseda pražského regionálního sdružení a zastupitel hl. města Prahy. Na finální podobě usnesení se totiž podíleli zastupitelé z koaličních i opozičních stran.
"V posledních dnech jsme svědky dlouhých front na odběrových místech, na které si Pražané zcela oprávněně stěžují. I proto chceme, aby v Praze bylo dostatečné množství odběrových míst, kde by si obyvatelé Prahy mohli nechat udělat test," dodává předsedkyně klubu Alexandra Udženija.
Systém včasného a rychlého testování je přitom klíčový. Osoby s negativním testem a jejich okolí nemusejí být zbytečně omezováni. Přesným monitoringem pak mohou nemocnice uvolnit své kapacity pro potřebné pacienty a to i s jiným onemocněním. Zapojením lékáren s profesionálním zdravotním personálem se tak Praha připojí například k New Yorku, kde byla situace jedna z nejhorších na světě.
Zastupitelstvo zároveň požádalo poslance za hlavní město, aby podobné rozšíření odběrových míst i na celostátní úrovni navrhli v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV