EU rozdělila jednotlivým členským státům peníze v rámci projektů REACT. Česko tak získalo 14 miliard, které by měly pomoci mašemu zdravotnictví. Cíle jsou např. vybavit špičková centra, posunout péči o onkologické pacienty, pacienty s COVIDem a být připraveni na případnou další pandemii.
Anticovid tým spolu s našimi europoslanci, v čele s Luďkem Niedermayerem, už řadu měsíců řeší, jak tyto peníze co nejlépe využít. Nemocnice s týmy odborníků připravují řadu měsíců špičkové projekty tak, aby co nejlépe uspěly v soutěži, ve které budou odborníci hodnotit, které z projektů nejlépe prospějí našim občanům a zdravotnictví.
Vláda cestou svých ministerstev k tomu přistoupila jinak. Rozhodla se pro metodu, kterou znají studenti, když se přihlašují na předtermíny zkoušek, nebo hráči WOW, když jdou dungy. Kdo kliká rychleji a má herní myš, to dává líp. Jenže tady to znamená - kdo kliká rychleji a má herní myš, má stovky milionů na projekty.
Vědět to, tak, jako jsem na dungy nasazoval kdysi svoje děti, nasadím na tyto projekty nejmladšího syna. Kdo měl vědět, že nejde o kvalitu, ale o milisekundy, herní myš a schopnost kliknout jako první? Toto jsem včera napálil ve sněmovně a po dohodě s koalicí SPOLU svoláme mimořádnou schůzi a budeme to řešit - nakonec snad budou hodnocení projektů skutečně odborné a transparentní.
I když s touto vládou - kdo ví?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV