Hlavním tématem Alexandra Vondry byla energetika, Veronika Vrecionová diskutovala se zástupci za místní zemědělství, Ondřej Krutílek se v kraji zaměřil zejména na inovace a nové technologie. Celý výjezd zakončili společnou debatou s veřejností v lounském pivovaru ZLoun.
„Většinu výjezdu jsem strávila s místními zemědělci, se kterými jsme diskutovali o problémech, které je v kraji trápí. Shodli jsme se na tom, že mnoho z těchto problémů nutně nevychází z konkrétních nařízení EU, ale ze způsobu, jakým je úředníci našeho Ministerstva zemědělství interpretují. Spolupráce zemědělců s obcemi je přitom nesmírně důležitá – pokud jejich vztahy nejsou dobré, může to způsobit velké problémy jak zemědělcům, tak i starostům. Třešničkou na dortu byla prohlídka bývalého loveckého zámečku, který zrekonstruoval pan Daniel Pitek. Z naprosté zříceniny se mu podařilo vybudovat krásný penzion,“ uvedla Veronika Vrecionová.
„Návštěva Ústeckého kraje byla jednoznačnou ukázkou, že se kraj výrazně mění k lepšímu. Nejvíce mě nadchly sdílené digitální dílny na Univerzitě J. E. Purkyně s technologiemi pro 3D tisk a virtuální realitu nebo elektronické laboratoře a polytechnické dílny. Za takovéhle technické zázemí by se opravdu nemuseli stydět nikde v Evropě. Skvělá byla i návštěva Botanické zahrady v Teplicích, která spolupracuje s mnoha vědeckými institucemi v kraji i v celé České republice. Na všech zastávkách bylo jasně vidět, že se Ústecký kraj rapidně transformuje a modernizuje,“ řekl Ondřej Krutílek.
„Příští Evropský parlament má být méně ideologický a více racionální. V migrační a zelené politice by měl zohledňovat nejen velké plány na záchranu planety, ale brát na zřetel i bezpečnostní hledisko, ekonomické možnosti a sociální únosnost," uzavřel Alexandr Vondra po debatě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV