Kromě narovnání podnikatelského prostředí se zavedením EET počítá ministerstvo financí právě s dodatečnými příjmy pro veřejné rozpočty. V plném náběhu se má jednat až o 18 miliard korun ročně, z toho pro státní rozpočet 12,5 mld. Kč a pro obce a kraje 5,5 mld. Kč. Dokonce reklama v televizi ukazuje, co lze za tyto dodatečně vybrané peníze vše pořídit. Platí tedy ten předpoklad ministerstva financí nebo už neplatí?
Další a další výjimky, se kterými se přichází, bohužel vedou jen ke zpochybňování věrohodnosti celé elektronické evidence tržeb. Chaos, který ministerstvo financí týden před spuštěním první vlny EET vytváří, tak poškozuje celou koalici, o erudici ministra financí nemluvě. Poškozuje ale i ty, kterých se EET má týkat.
ČSSD je po včerejší koaliční radě a po jednání ministra Babiše vážně znepokojena. Budeme od něho chtít slyšet jasné stanovisko, jak na tom jeho úřad se spuštěním elektronické evidence doopravdy je.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV