Evropská komise již dříve předložila v rámci politiky soudržnosti řadu návrhů, jejichž prostřednictvím mobilizovala finanční prostředky na řešení okamžitých problémů, kterým čelí členské státy a zejména několik východních regionů. Na půdě Evropského parlamentu se diskutuje o možnostech další pomoci členským státům.
„Zásadní je flexibilita v zacházení s finančními prostředky. Nařízení FAST-CARE nám umožní využít zbývající zdroje z uplynulého období 2014 až 2020 a podpoří flexibilitu pro následující období 2021 až 2027. Peníze budou využity na pokrytí nákladů uprchlické krize způsobené ruskou agresí. Větší flexibilita ulehčí pružnější využití těchto prostředků v souladu s rozličnými potřebami konkrétních států,“ míní europoslankyně Veronika Vrecionová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV