„Dostatek míst v pražských školách je naše dlouhodobá priorita, proto jsme z rozpočtu hlavního města uvolnili 180 milionů korun na výstavbu nové školy, která značně ulehčí život rodičům a dětem v rozvojovém území Vysočan. Městská část Praha 9 dotáhla projektovou přípravu do zdárného konce a zahájila stavbu, proto si finanční příspěvek hlavního města zaslouží. Počítáme s podporou i dalších investičních projektů městských částí, abychom jim pomohli zajistit dostatečné kapacity v oblasti školství,“ říká Pavel Vyhnánek, náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu.
Na rozvoj školství se hlavní město dlouhodobě zaměřuje, na podporu výstavby a oprav škol Praha uvolňuje městským částem finanční prostředky každoročně. V letošním roce již přidělila dotace z investiční rezervy na připravené projekty pro rozšíření školských kapacit. Na samotnou výstavbu nové vysočanské školy poskytlo hlavní město 80 milionů korun v loňském roce, nyní přidává dalších 180 milionů.
„Zcela nová ZŠ a MŠ U Elektry bude spádovou školou pro velké rozvojové území Vysočany. Mezi ulicemi Poděbradská a Kolbena v současnosti probíhá nebo je plánována rozsáhlá urbanizace. A převážně bytová výstavba musí jít v těchto nových lokalitách ruku v ruce s veřejnou vybaveností, tedy včetně výstavby školských zařízení,“ uvádí starosta městské části Praha 9 Tomáš Portlík.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV