Takzvaná seniorská linka, na kterou se mohou lidé obracet v případě potřeby se zajištěním nákupů či další pomocí, vyřídila za necelý měsíc provozu téměř osm tisíc hovorů. Až deset procent dotazů se přitom týkalo vyřízení finanční transakce nebo peněžní služby, například se jednalo o vyzvednutí důchodu, zaplacení složenky, vybrání peněz z bankomatu a podobně.
„Již od počátku jsme měli obavu z toho, aby se senioři, kteří v mnoha případech nevyužívají služeb internetového bankovnictví a platebních karet, neocitli bez finančních prostředků. Po dotazech na infolinku jsme oslovili Českou spořitelnu, která nám vyšla vstříc a začala své klienty proaktivně oslovovat. Navíc má zdaleka nejvíce klientů v České republice, proto to pro nás byl logický první krok,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí Pavel Vyhnánek.
Česká spořitelna v souvislosti s mimořádnými opatřeními začala telefonicky oslovovat zejména starší klienty, kteří nemají platební kartu a nabízí jim doručení bezkontaktní platební karty až domů a zdarma. Služba je určena primárně pro starší klienty, kteří jsou z hlediska pohybu venku nejvíce ohroženi pandemií. Klienti nemusí pro kartu na pobočku, což s následným bezhotovostním placením snižuje riziko nakažení nemocí Covid-19.
„Je to ideální příklad spolupráce mezi soukromým sektorem a veřejnou institucí, která pomáhá lidem s řešením potíží v souvislosti s mimořádnými opatřeními. Věřím, že to bude inspirace také dalším bankám,“ dodal náměstek Pavel Vyhnánek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV