Britský list moji cestu do Bahrajnu vůbec řešit nemusí, ale když už se do toho pustil, vyjádřím se i tady. Jednoznačně odmítám, že bych se dopustil nějakého nekalého jednání v souvislosti s dubnovou cestou do Bahrajnu. Cestu jsem si hradil sám, a proto není mojí povinností zadávat ji do systému EP, přesto ji tam moje kancelář dodatečně zadala.
Čelím nyní různým otázkám a vše, co řeknu, transparentně dokládám. Redaktorce The Guardian jsem zaslal důkazy o tom, že jsem si cestu hradil sám a ta svůj článek aktualizovala. "Nic nenasvědčuje tomu, že by Bahrajn nebo Zdechovský jednali protizákonně" zdůraznil The Guardian.
Protizákonně jsem nejednal a nikdy jsem žádné peníze ani žádný dar od nikoho nevzal.
Bahrajn jsem na pozvání bahrajnské strany navštívil také v listopadu 2021, kdy jsem vše podle pravidel EP uvedl do příslušné databáze. Jsem předseda European parliament's Bahrain friendship group a je proto zcela logické, že jsem tuto zemi navštívil s ohledem na posilování vztahů mezi Bahrajnem a EU. Naší snahou bylo a je najít oblasti, v kterých můžeme spolupracovat.
Takových skupin je v EP celá řada.
K rezoluci, která se na plénu EP v tomto týdnu projednává a která se Bahrajnu týká - rezoluci jsem z pozice EPP nepsal. Na vyjednávání jsem šel jako expert za EPP, jelikož se o tuto oblast dlouhodobě zajímám, to, že jsem předsedou friendship group, mě nemělo z jednání vyřadit, můj pohled mohl být v diskuzi přínosem. Respektuji ale rozhodnutí kolegů.
Vždy hájím zájmy EU a nejsem nijak financovaný třetí stranou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV