Samozřejmě se nabízí otázka, proč se o slučitelnosti dotace se stanovenými podmínkami nejednalo už při samotném procesu jejího schvalování, ale přejděme pomalu k další části dopisu, kde se také praví, že „pokud by Evropská komise dospěla k závěru, že poskytnutá dotace je protiprávní veřejnou podporou, je oprávněná nařídit její vrácení, a to včetně příslušných úroků.“
Za chyby úřední zaplatí občan
Zatím se zdá být divným stále jen to, že mohl být schválený projekt, který nesplňuje patřičná kritéria, ale čtěme, co se zde ještě píše: „Na základě rozhodnutí Evropské komise o navracení protiprávní podpory včetně úroků by Regionální rada byla povinna stanovenou částku vymáhat po příjemci.“ Tady ale končí veškerá legrace, odpovědnost za posouzení toho, zda je projekt dobře připravený a je v souladu s požadavky na něj kladenými, přece leží na příslušných úředních, a ne na příjemcích dotace!
Zkrátka a dobře, za nezodpovědnost za neschopnost českého úředníka by neměl platit chudák příjemce dotace. To, jestli splňuje či nesplňuje problém veřejné podpory, by se snad mělo řešit před udělením dotace. Navíc výklad blbého českého úředníka je, že když "propaguji penzion u vody s kapacitou 30 lůžek", může to být bráno za veřejnou podporu. Mimochodem, když se ubytuje celý penzion, ovlivní to trh v EU? Celé je to postavené na hlavu, nemyslíte? Vítejte v Absurdistánu, promiňte v Česku.
Přeji hezký den a veselou mysl!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Zdechovský - profil