Norští statistici pánové K. Dagsvik a Sigmund H. Moen zabývající se vztahem produkce skleníkových plynů a změnami teploty a počasí na planetě Zemi došli k závěru, že počasí a teplota kolísají způsobem, který lze jen obtížně vysvětlit a předpovědět. A ještě obtížnější je určit vliv člověka a jím produkovaných skleníkových plynů (CO2, N20,metan, freony, atd.) na klimatické změny. Jediné, co lze s jistotou říci, je to, že se v poslední době na planetě Zemi otepluje. Ale čím je to způsobeno, je obtížné nejen říci, ale hlavně prokázat.
Stávající statistické modely ukazují na skutečnost, že není dost dat k rozlišení možných odchylek případně způsobených antropogenní produkcí skleníkových plynů za posledních 150 let a „přirozených odchylek“ klimatu za posledních 400 miliónů let. Statisticky jsou daleko více průkazné vlivy jako kolísání sluneční aktivity, sklon zemské osy vzhledem ke slunci, cyklické výkyvy zemské dráhy na cestě kolem slunce, vlivy planet a jejich vzdálenosti od Země, výkyvy slunečního magnetického pole.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV