„Na Ukrajince desítky miliard, pro naše lidi teď není.“ Okamura před schválením rozpočtu řádil

01.10.2024 19:29 | Monitoring

Sněmovna v úterý schválila zvýšení výdajů schodku letošního státního rozpočtu o třicet miliard, a to i hlasy opozice. Peníze mají jít na odstraňování škod po povodních. Předseda SPD Tomio Okamura na plénu Sněmovny kritizoval způsob financování pomoci prostřednictvím zvýšení rozpočtového schodku. Podle něj by vláda občany obelhala a finance by měla hledat v zastavení pomoci ukrajinským uprchlíkům.

„Na Ukrajince desítky miliard, pro naše lidi teď není.“ Okamura před schválením rozpočtu řádil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Tomio Okamura ve svém projevu uvedl, že jeho hnutí SPD prosazuje efektivní pomoc lidem, které zasáhly povodně. Má však vážné výhrady ke způsobu řešení financování těchto škod, které zvolila vláda Petra Fialy, tedy k dalšímu zvyšování deficitu státního rozpočtu, a tím i rekordně vysokého státního dluhu. „Vláda totiž vyplácí desítky miliard na Ukrajince, na zbytečně předražené zahraniční nákupy, například na stíhačky F-35, zatímco Slováci jednají o mnohem levnějších F-16, Maďaři si nasmlouvali mnohem levnější gripeny. Dále vláda utrácí na dávky nepřizpůsobivým, na zvyšování platů politiků a nyní nemá peníze pro naše občany. To je ten pravý důvod.

Když teď máme schválit schodek navíc třicet miliard korun, nemůžu se nezeptat, proč vláda koupila stíhačky o 27 miliard dráž než Rumuni? Jistě, paní ministryně obrany nám to nevysvětlí a nevysvětlí nám to ani premiér Fiala. Ruka ruku myje. A je to opět k zamyšlení, proč tato vláda nemá pro naše občany peníze, přestože má tak jako tak rekordní příjmy, mimo jiné tím, že naši zemi rekordně zadlužuje,“ uvedl Okamura, který by peníze hledal i ve zrušení ministerských úřadů.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jourová na UK? „Výsměch,“ ozývá se. Ale i něco jiného

16:20 Jourová na UK? „Výsměch,“ ozývá se. Ale i něco jiného

Bývalá eurokomisařka Věra Jourová už našla nové uplatnění. Kromě místa v poradním sboru prezidenta P…