Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je neustále podezírán ze střetu zájmů přesto, že ještě nemohl žádný nastat. „Nepamatuji si, že by novináři takto grilovali před nástupem do funkce ministra dopravy pana Řebíčka, jehož firma zázračně zbohatla, protože jí jeho úřad dohazoval zakázky. Nepamatuji si, že by takto postupovali u premiéra Topolánka, jehož zadlužená firma nikdy nevrátila peníze První městské bance. Dokonce si ani nepamatuji, že by takto grilována byla ABL Víta Bárty, kde byl střet zájmů zřejmý a stvrzený v takzvaném etickém kodexu poslance VV,“ prohlásil k tomu Andrej Babiš.
Až do reakce politických oponentů a většiny médií prý netušil, že v České republice nesmí do politiky vstoupit člověk, který předtím úspěšně podnikal. „Podle jejich principu by ale do politiky a do vlády nemohl nikdo. Ten, kdo není finančně zajištěn, si jde totiž podle tohoto principu automaticky do politiky vydělat. Ten, kdo finančně zajištěn je, jde podle této logiky do politiky především pomáhat svému byznysu – hlavně asi proto, aby byl ještě zajištěnější,“ pozastavil se Andrej Babiš nad uvažováním a argumentací některých politiků a novinářů.
Nejít do politiky, uplatňoval by Babiš své zájmy méně viditelně
„Do politiky jsem nešel zbohatnout jako pan Topolánek nebo Řebíček, Bárta a řada dalších, ale poté, co jsem vybudoval úspěšnou firmu, jsem chtěl pomoci zabránit totální destrukci českého státu a jeho funkcí,“ vysvětloval předseda hnutí ANO svou motivaci pro vstup do politiky. Ještě než sněmovna začala v prvním čtení projednávat návrh služebního zákona, oznámil Andrej Babiš na svém facebookovém profilu, že končí v managementu své společnosti Agrofert a zůstane jen v dozorčí radě Nadace Agrofert, která přispívá na charitativní projekty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník