Trabant mezi politology, zúčtoval Kubera s expertem. Koskuba pohovořil o polistopadových hyenách

16.11.2013 11:35 | Zprávy

TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU Dva muži opačného politického spaktra opět proti sobě v aréně ParlamentníchListů.cz se svými komentáři uplynulých dnů. Tentokrát na téma: Co nejhoršího podle nich přineslo Česku období 17. listopadu roku 1989? A zda bude mít naše země do konce tohoto roku skutečně novou vládu.

Trabant mezi politology, zúčtoval Kubera s expertem. Koskuba pohovořil o polistopadových hyenách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační koláž

Jelikož se aktuálně blíží výročí sametové revoluce, často zaznívají otázky na to, co vše se po 17. listopadu 1989 změnilo k lepšímu. ParlamentníListy.cz se tentokrát zeptaly obou politiků obráceně - tedy na to, co si myslí, že se Čechům stalo po tomto datu nejhoršího?

"Raději bych si lámal hlavu s odpovědí na opačnou otázku. Ono nějak to negativní kolem nás dost zastiňuje i pozitiva, která listopad 1989 bezesporu přinesl. Bylo by dost nefér si to nepřiznat – byť my Češi jsme mistři Evropy v nadávání na poměry. Tím však netvrdím, že mnohdy neoprávněně.

Ale k otázce. Ono, bohužel, i toho špatného zrovna málo není. Ale vy se ptáte na to nejhorší, že? Podle mého to byly opakované povodně. Počínaje těmi moravskými v roce 1997, následovanými dalšími a dalšími. Zatím letošními konče. Proč zrovna povodně? Protože za ně si bezprostředně nemůžeme. V drtivé většině pak už vůbec ne ti, které přímo postihly. Dokonce mnohde několikrát," začal nejprve Jiří Koskuba, poslanec ČSSD.

Pravda a láska nad lží a nenávistí nezvítězila - nevypadá to ani na remízu

Pak doplnil, že možná také to, že pravda a láska dosud nezvítězila nad lží a nenávistí. "Obávám se, že v tomto zápase dokonce obě prvně jmenované dosahují ještě horších výsledků než naše fotbalová reprezentace. Bohužel, ani na remízu to zatím nevypadá. Ale tohle už naše chyba je. Svobodu jsme v listopadu 1989 opravdu získali. Bohužel, trochu to pak s námi dopadlo jako se zvířátky chovanými dlouhodobě v zoologické zahradě. Nečekaně vypuštěnými zpět do přírody. I když slovo divočina by sem asi sedlo lépe. Není pak divu, že se v ní těžko orientujeme. Neumíme se vyhýbat, natož bránit mnohým šelmám připraveným nás obrat o cokoliv. Hyenám pak už vůbec ne. Ty nešetří ani ty nejslabší zpět 'u krmítek'," poukázal dále sociální demokrat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budete se ucházet o pozici lídra strany pro příští volby?

Upřímně, kdo jiný než vy by to měl být? Co vím, tak řada lidí volí Piráty jen kvůli vám. A ještě jeden dotaz, nepřijde vám až paradoxní, že váš nástupce stranu do voleb vést nechce? Myslíte, že je to dobře? S ohledem na to, že je to Hřib, tak možná i ano, ale jinak tomu moc nerozumím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šíří se petice proti Vítu Rakušanovi a jeho hnutí STAN

9:52 Šíří se petice proti Vítu Rakušanovi a jeho hnutí STAN

„Přestaňte zneužívat název ‚Starostové‘. Taková výzva míří za hnutím STAN a jeho předsedou Vítem Rak…